Ši medžiaga buvo patalpinta tinklalapyje LIETUVOS FILATELIJA 2000-2001 metais. Nuorodos ar e-pašto adresai, esantys šiame puslapyje gali buti neveikiantys


Pašto ženklų perfinai

FILATELIJOS

GEOGRAFIJA

  FILATELIJOS GEOGRAFIJA
Šis puslapis skirtas visiems filatelistams, kurie domisi “filatelijos geografija”. Jame rasite pastoviai atsinaujinančią informaciją apie įvairias pasaulio vietoves, kurios išleido savo ženklus. Tai valstybių ar kolonijų junginiai, valstybės, teritorijos, regionai, vietovės. 
Tinklalapio autorių  domina bet kokios iniciatyvos išleisti ženklai: valstybių, administratorių, organizacijų, separatistų, streikų, geležinkelių, garlaivių, viešbučių, įmonių ar privačių asmenų, bei pašto ženklai-perfinai ir kt.
Smulkesne informacija e-paštu Z.Žebrauskui 

Tinklalapyje ruošiamas
skirsnis apie lietuviškų pašto ženklų perfinus.
Kviečiame atsiliepti filatelistus, turinčius ar žinančius apie lietuvškus pašto ženklus su perfinais. Visą informaciją galima siųsti Zenonui Žebrauskui arba LF tinklalapio tvarkytojui.

Nors ir labai nedaug, Lietuvoje taip pat buvo keletas perfinų tipų. Bene žinomiausias jų tipas UBC/L (Unitede Baltic Corp., Ld). Tai Jungtinės Baltijos Korporacijos firmos iniciatyva atsirades perfinas. Beje si firma savo filialus turejo ir Latvijoje, Lenkijoje bei tuo metu Laisvajame Dancigo mieste. Galimas dalykas ir kitose salyse, taciau butent paminėtose šalyse tai atsispindi pašto ženkluose, nes lygai tokie patys perfinai sutinkami ant pastarųju ženklų. Siunciu Jums skanuota straipsni is Perfinu klubo biuletenio. WPC katalogas (World Perfins Catalog) pateikia informacija apie “Inkaro” atvaizdo perfina. Ji as maciau pas viena Kauno filatelista. Taip kad informacija manau tikra. Atvaizdu kopijas pridedu skanuotas is mineto katalogo. Sis perfinas kiles is Rusnes (tai sprendziama is antspaudo). Deja kokios firmos – neaisku. Lygia toks pats perfinas zinomas ant Memelio (Lietuvos okupacija) pasto zenklo. Kokia vietove – neaisku (reik manyti kad irgi Rusne).

Dar vienas perfinas K.A. zinomas ant Memelio bei Memelio (Lietuvos okupacija) pasto zenklu. Jo kilmės vieta Hydekrug (Silute). Perfino iniciatoriai labai neaiskus (WPC lakoniskai nurodo “Katasteramt (Land Registration Office)”

Ir pagaliau paskutinis iki siol zinomas perfinas WD ant  Memelio pasto zenklu. Deja neaiski nei kilmes vieta nei iniciatoriai.

Butu labai saunu jei atsilieptu ir kiti filatelistai turintys informacijos apie kitus imanomus Lietuvos perfinus. Butu galima bendromis jegomis sukatalogizuoti ir padaryti sarasa kokie perfinai ir ant kokiu zenklu jie egzistavo. As taip pat siunciu kopija vienintelio pasto zenklo is savo kolekcijos. Kiek zinau keleta turi Antanas Jankauskas bei viena L. Verzbolauskas. Jei paskelbsite sia informacija savo puslapyje manau atsilieps ir kiti kolekcionieriai ir musu turima informacija gerokai pasipildys.

Tad siuo kartu tiek. Atsiprasau uz stiliaus klaidas. Labai Jusu prasau sia informacija apdoroti savo nuoziura ir patalpinti internete.

Lietuvoje jų palyginti buvo labai nedaug. Pavyzdziui Danijoje (kuri savo plotu ir gyventoju skaiciumi netgi nusileidzia musu krastui)  yra apie 1000 skirtingu perfinu tipu, Olandije – virs 700, o didziausia indeli sudaro Vokietija, D.Britanija ir Jungtines Valstijos.

Su pagarba Zenonas Zebrauskas


Antano Rimanto Šakalio sukurti vokai

NAUJAS tinklalapis,  kuriame eksponuojami dailininko Antano Rimanto ŠAKALIO sukurti vokai. Tai didelis ciklas tema: IŠKILIAUSIOS TAUTOS ASMENYBĖS e-paštas: benas@delfi.lt


Henriko Kebeikio paroda

Šiuo metu Kaune, Ryšių istorijos muziejuje, Rotušės a. 19 veikia 
HENRIKO KEBEIKIO filatelijos paroda
"Pirmieji pasaulyje pašto ženklai, išleisti Anglijoje 1840 - 1900 metais".
Paroda veiks iki 2001m. spalio 7 dienos

Platesnė informacija e-paštu: h.kebeikis@tkti.lt© Lietuvos Filatelija, 1999-2003.